Imavere Piimandusmuuseum ja jaanalinnud

Õpilasreiside 2018 ja 2019 aasta kevad - suve populaarseim reisikava !

Eesti Piimandusmuuseumis saab igaüks endisaegsel moel võimeistri tunnet kogeda. Riietume valgesse tööriietusse ning proovime, kuidas või valmistamine õnnestub. Kui või valmis, saame seda kohe ka leivale määrida ning mekib see oi kui hästi - ise tehtud, hästi tehtud. Kõrvale joome tervislikku petti. Räägitakse piimatoodete kasulikkusest, lisaks tutvume kunagise meierei sisseseadega ning välisseintel püüavad pilku temaatilised müürimaalid.

Samuti külastame lähedal asuvat Sassi talu jaanalinnufarmi, kus lisaks maailma suurimatele lindudele on ka emusid, paabulinde ja eksootilisi kanatõuge. Soovi korral võimalik iseloomulikke suveniire või pilte osta. Siin on ka kena koht oma toidukotiga piknikku pidada.

Tallinn-Imavere-Tallinn
kuni 8 tundi

Hinna sees on programm piimandusmuuseumis, jaanalinnufarmi külastus, reisisaatja teenused, bussisõit. Lisatasu eest toitlustamine

Kurgja

Kurgja on Carl Robert Jakobsoni kodutalu, praegune talumuuseum suure Pärnu jõe ääres. Kuuleme meie ärkamisaja kuulsa kõne-ja kirjamehe, "Sakala" - Jakobsoni tähtsatest töödest-tegemistest, näeme tema taluhooneid ja põldusid, teeme tutvust koduloomadega, maitseme värsket karaskit.

Tallinn - Kurgja - Tallinn

Ekskursiooni kestvus kuni 8 tundi.

Hinna sees on piletid Kurgja muuseumi ja kohaliku giidi teenused, reisijuhi teenus, bussisõit. Lisatasu eest lõunasöök.

Võimalus tellida mitmeid huvitavaid haridusprogramme, tähistada rahvakalendri tähtpäevi.

 

Miniloomaaeda !

Ääsmäe lähedal asuv miniloomaaed ootab lapsi. Vaatame mida teevad shetlandi ponid, minisead, kitsed, lambad, küülikud, haned, kanad, kalkunid, nandud ja paabulinnud . Siin saab selgeks, kust nad pärit on ja miks nad just sellised välja näevad.

Meie juures saab pidu pidada igal aastaajal ja iga ilmaga - avatud on siseruumides kaminaga mängutuba ja  loomade igapäevaelu on mängutoast võimalik jälgida läbi avarate akende.

VASTLAPÄEV(gruppidele) .Tutvume vastlakommetega(proovime ka ise teha vurri, sõbrapaela). Mängime mänge ja võimalusel laseme liugu ka!

Võimalus juurde tellida ka töötuba, kus lapsed saavad koos juhendajaga endale midagi vahvat meisterdada.

Neile, kes Ääsmäel juba käinud soovitame reisi Iisaku lambatallu ja / või angooraküülikute kasvatusse. Küsi pakkumist !

Lasteprogrammid gruppidele ettetellimisel.

Tavaprogrammile lisaks on võimalik tellida Ääsmäel ka leivateo, lõikustänupüha ja lihavõtteprogramme.

Vajalik eelnev registreerimine telefonil 50 22211 või cornet@cornet.ee

( reisi pikkus ~4 tundi ja see on sobilik nii lasteaia lastele, kui ka algklasside õpilastele ).

Telli oma reis miniloomaaeda juba täna !

Rakvere Politseimuuseum.

Väljasõit Rakverre kooli juurest ( või teile sobivast kohast ). Sõidame Rakverre. Külastame Politseimuuseumi, kus on võimalik valida 10 erineva eakohase programmi vahel. Tutvume ka Rakverega ning soovi korral veidi vaba aega ja / või tellimisel lõunasöök.

Tallinn-Rakvere-Tallinn

Hinna sees on programm politseimuuseumis, reisijuhi teenused, bussisõit.

Telli  : cornet@cornet.ee

Kaptenite küla - Käsmu

Õpilasreiside 2106 aasta kevad-suve populaarseim reisikava !

Käsmule on omased suured rändrahnud, kivikülvid ja valendavad kaptenite majad. Kivise ranna ja metsa vahele rajatud Käsmu oli kalurite, laevasõitjate ja kaptenite küla, siin töötas pikka aega merekool.

Neeme tipus näeme Vana-Jüri rändrahne ja Kuradisaart, kaugemal hakkab silma üksildane Mohni saar. Igaüks saab midagi erilist soovides lisada õnnekivihunnikusse veel mõne kivikese.
Pärast parajalt pikka väljas kõndimist läheme Käsmu meremuuseumi, kus kuuleme üht-teist õpetlikku ja ajaloolist, mängime mere- ning rannateemalisi mänge ning kuulame meremehelugusid.
Meremuuseumis valmistame endale mälestuseks mõne ilusa asja.

Tallinn-Käsmu-Tallinn
kuni 7 tundi

Hinna sees on programm ning söök Käsmus, reisijuhi teenused, bussisõit.

Keila-Joale

Keila-Joa on ikka ja alati olnud populaarne väljasõidukoht, mida paljude teiste tuntud inimeste hulgas külastas kunagi ka Vene keiser Nikolai I oma saatjaskonnaga. Meiegi läheme vaatama kohisevat Keila juga, teeme tiiru liigirikkas 170-aastases looduspargis ja vaatame endist Benckendorffide ja Volkonskite historitsistliku lossi, hüdroelektrijaama, vene sõjaväelinnaku jäänuseid, jalutame õõtsuvatel rippsildadel. Peame ka väikese lõbusa pikniku. Tagasiteel peatume Türisalu kõrgel pangal ja heidame pilgu alla Lohusalu lahele.
Tallinn-Keila-Joa-Türisalu-Tallinn
kuni 4 tundi
Sobib algklassidele ja lasteaedadele. Hinna sees on reisijuhi teenused, bussisõit.

Põleva kivi lood

Meie tähtsamat maavara põlevkivi tutvustava reisi vältel saame palju teada põlevkivi tekkeloost, kaevandamise ajaloost ning kasutamisaladest ja võimalustest.

Allmaamuuseumi on Kohtla Kaevanduspark-Muuseumi ligitõmbavaim ja põnevaim atraktsiooni, mille moodustavad endised kaevanduskäigud kogupikkusega 1 kilomeeter. Ekskursiooni käigus kehastutakse kaevuriks, pannes pähe kiivri ning vööle kaevurilambi ning laskutakse maapinnast kuni 8 meetrit allpool asuvatesse kaevanduskäikudesse. Allmaaretke jooksul astutakse läbi erinevatest kaevurite maa-alustest töö- ja puhkepaikadest ning lõhkeaineladudest, sõidetakse tõelise maa-aluse kaevuriterongiga ja tutvutakse mitmesuguse maa-aluse tehnika ning kaevandustehnoloogiatega.

Tallinn - Kohtla Nõmme - Kiviõli - Tallinn
kuni 10 tundi

Hinna sees on kaevandusmuuseumi külastustasud, reisijuhi teenused, bussisõit. Lisatasu eest  on võimalik tellida endale maitsev kaevurilõuna ja nautida seda tõelises maa-aluses kaevurisööklas.

Linnuretk Matsallu

Ekskursioonil tutvume Matsalu maastikega ja vaatame looduskaitseala keskuses Penijõel slaidiprogrammi kaitseala asukaist. Käime linnuvaatlustornides, kus pilk ulatub nägema õige kaugele. Üle Matsalu lähevad kevadel põhja ja sügisel lõunasse sajad tuhanded pardid, lagled, sookured ja haned, kes Kasari luhtadel ja rannikul puhkavad ning toitu otsivad.


Tallinn- Matsalu- Tallinn
kuni 8 tundi

Hinna sees on muuseumi külastus, slaidiprogrammi ja kohaliku giidi teenused, reisijuhi teenused, bussisõit. Kaasa mõni binokkel. Lisatasu eest võimalik teha ka paadisõitu.

Rabaretk Lahemaal

Õpilasreiside 2019 aasta kevad-suve populaarseim reisikava !

Rappaminek kõige otsesemas mõttes on üks hiiglama vahva ettevõtmine, seda eriti tänapäeva tõtlevale ja stressihädades vaevlevale inimesele.
Viru raba Lahemaa serval on kohane esimese tutvuse tegemiseks ühe Eestile nii omase maastikuvormiga.

Keset rabavaikust saab selgeks, mis on älved ja mis laukad, millised on tüüpilised rabataimed. Liikumist hõlbustab laudtee, vaatetornist avaneb suurepärane vaade rabamaastikule. Raja edukat läbimist tähistame piknikuga Nõmmeveskil, kus võime ka lõket teha.

Tallinn – Viru raba – Nõmmeveski - Tallinn
kuni 7 tundi

Külla krattidele ja Kalevipojale

Jõgevamaal on terve seltskond väikeste krutskitega kratte endale mõnusa elupaiga välja valinud ja oma külalistele püüavad nad meelde tuletada meie esivanemate traditsioone ja uskumusi. Siin omandatakse esmast kratitarkust, käiakse metsas, õpitakse loodushoidu ja korjatakse mitmesugust materjali pisi-Krati valmistamiseks. Igaühele toob oma kratt õnne ja tervist. Tuju loovad ka laulud-mängud-naljad, lisaks pakutakse kratimoodi kehakinnitust.

Õpetliku sisuga on ka Kalevipoja muuseumi rikkalik ekspositsioon, mis annab põhjaliku ülevaate meie muinasvägilase toimetamistest. Samuti on põnev uudistada kogutud vanavara ning kunagisi koolitarbeid.

Tallinn-Jõgeva-Kääpa-Tallinn
kuni 10 tundi

Hinna sees on programm Kratikülas ja Kalevipoja muuseumi külastus, reisijuhi teenused, bussisõit.

Viikingiprogramm Kaptenite külas

Programm aitab koolilastele muinasaega tutvustada ning sellesse sisse elada, samas näidata ka sidet tänapäeva kultuuriga.

Teeme viikingiaegset käsitööd ning püüame selgeks õppida mõningaid majapidamistöid: poistele sobib näiteks puude lõhkumine puuhaamrite ja puukiiludega. Püstkojas lõkke peal teeme süüa viikingite moodi. Puuliistudest meisterdame vurri. Heidame viskekirveid ja proovime oda visata. Põletame endale kaelaehted, õpime selgeks viikingi tähestiku ja igaüks kirjutab ruunides oma nime. Käime ka metsas. Programmi läbiviijad on riides viikingite kombe kohaselt.

Tallinn-Käsmu-Tallinn
kuni 7 tundi

Hinna sees on programm ning söök Käsmus, reisijuhi teenused, bussisõit.

Kust me saame oma joogivee?

Juba aastasadu on tallinlased oma joogi- ning tarbevett saanud Ülemiste järvest, mis kunagi Linda pisaratest tekkinud. Et kasvav linn Ülemiste vanakest päris kuivale ei jätaks, juhitakse kanalite abil järve täiendavat vett. Reisi vältel tutvume Ülemiste järve ja veepuhastusjaamaga ning Pirita jõega. Saula Siniallikatel näeme, kuidas põhjavesi päevavalgele ilmub. Miks on vajalikud veehoidlad, see saab selgeks Paunkülas. Üleüldse arutleme puhta vee väärtuse üle, räägime vee pikast teekonnast meie kodudeni, saame teada, kuidas seda kogutakse ja puhastatakse.

Tallinn- Ülemiste- Saula allikad- Paunküla veehoidla- Tallinn
kuni 7 tundi

Hinna sees on bussisõit vastavalt marsruudile, reisijuhi teenused kogu reisi vältel.

Tõe ja õiguse radadel

Retk Tammsaare-maile viib läbi Kõrvemaa metsade. Suurepärane ülevaade Põhja-Kõrvemaale avaneb kõrgest vaatetornist.

Käime kirjanduslikul Vargamäel, kus tulevane kirjandusklassik Anton Hansen-Tammsaare sündis ja kasvas. Tema teoste tegelaste prototüübid on Kõrvemaa kõrvekülade mehed ja naised sooservade ja metsasaarte taludest, mille nimedki viitavad kaunile, ent raskesti haritavale maale – Hundipalu, Kõrboja, Metsanurga… Lisaks teeme peatuse Järva-Madisel, kuhu kirjaniku elu ajal talle monument püstitati. Vanal kalmistul puhkavad Tõe ja õiguse prototüübid.

 Tallinn- Jäneda- Valgehobuse- Vargamäe- Järva-Madise- Tallinn
kuni 8 tundi

 Hinna sees on piletid Tammsaare muuseumi ja kohaliku giidi teenused, reisijuhi teenused, bussisõit.

Põnev päev Palmse mõisas

Ekskursioon härrastemajas ja mõisa aias. Saame teada, kuidas elasid ja millega tegelesid mõisnikud 150 aastat tagasi. Külastame palmimaja ja jalgrattanäitust mõisa aidas.

Ekskursioon moonakatemajas, kus saame teada, kes olid moonakad, milliseid töid milliste tööriistadega tehti.

Poisid proovivad teha meestetöid - näiteks hobust juhtida. Tüdrukud harjutavad lehma lüpsmist. Proovime vilja külvata. Vaatame, mis loomad mõisas kasvavad.
Moonakatoidu maitsmine. Proovimne leivaahjus küpsetatud leiba ja körti.
Seiklusmäng mõisa pargis.
Postkaartide kirjutamine ja postitamine: Kõik lapsed saavad endale mõisa postkaarditooriku, mille nad saavad ise ära värvida. Soovi korral saavad lapsed oma tervitused sulega kaardile kirjutada ja kaardid nn. postkontoris ära saata ( margi ja templi saab suveniiripoest).

Ettetellimisel kerge lõunaeine Palmse kõrtsis. Võimalus ka pidada piknikku piknikuplatsil.

Paketti võimalik kohandada õpilastele alates algkoolist kuni gümnaasiumini.

 Tallinn-Palmse-Tallinn
kuni 7 tundi

 Hinna sees on bussisõit vastavalt marsuudile, reisijuhi teenused kogu reisi vältel, programm Palmses Lisatasu eest lõuna ( erinevad grupimenüüd )